Let op! Uw browser is verouderd, dit kan negatief effect hebben op de gebruikerservaring. Download Chrome
X
Overstappen naar een nieuw digitaal dossier

Elver en Esdégé-Reigersdaal gingen je al voor!

Overstappen op een nieuw digitaal dossier; dat doe je niet jaarlijks en als je het doet, dan bereid je het goed voor. Wat past bij onze visie? Wat zou een kwalitatieve stap vooruit zijn? Waar worden onze cliënten, familieleden en wijzelf blij van? En welke software past daarbij? En, niet geheel onbelangrijk, wat doen andere gehandicaptenzorgorganisaties? Niets is zo waardevol als ervaringen van vakgenoten. Daarom hebben wij er een aantal voor je verzameld. Onderaan deze pagina kun je daarnaast een vrijblijvende, digitale koffiedate plannen met bijvoorbeeld Esdégé-Reigersdaal of Elver. Zij stapten al over naar ECD PUUR. en vertellen je graag over hun ervaring. Daarnaast heb je vast nog een hoop vragen. Ook die kun je hen stellen. Geen verkooppraatje, maar échte ervaringen van zorgorganisaties zelf.

Elver PUUR

De jongste speler op de markt

In de wijkzorg draaien wij met ons ECD al dik 10 jaar mee en hebben we onze sporen wel verdiend. In de verpleeghuizen is PUUR. nog relatief nieuw, maar ook hier hebben we inmiddels duizenden zorgverleners die dagelijks gebruik maken van PUUR. en er oprecht blij van worden. En in de gehandicaptenzorgsector zijn we echt de jongste speler op de markt.

Dat we zo'n jonge speler zijn, heeft natuurlijk zo zijn voordelen. Het dossier is helemaal fris vanaf de grond af aan opgebouwd. Met de nieuwste technieken en volgens de nieuwste inzichten over hoe een ECD hoort te zijn. Geen administratief systeem als een blok aan het been van de zorgprofessional. Maar een slim en eenvoudig dossier dat de zorgprofessional echt ondersteunt in haar dagelijks werk op de groep, op de dagbesteding of in de ambulante begeleiding. En, een dossier dat samenwerking in de driehoek stimuleert.

Reptielenbrein uit en vol vertrouwen de sprong wagen

Kiezen voor een gloednieuw ECD, dat vergt wat lef!

Tegelijkertijd beseffen we ons ook dat het spannend is om de overstap te maken naar een dossier dat zo nieuw is. Want de kans dat de buren het ook gebruiken, is kleiner en durf je er dan wel op te vertrouwen dat het de juiste keuze is voor jouw organisatie? Om iets van dit koudwatervrees weg te nemen, geven we het woord aan medewerkers van gehandicaptenzorgorganisatie Elver. Zij kozen ervoor om van Plancare over te stappen op PUUR. (toen PUUR. voor de gehandicaptenzorg nog niet eens bestond! ) en vertellen je graag waarom. Ook Esdégé-Reigersdaal waagt de sprong in het diepe en ook zij hebben hier een goede reden voor..

Waarom? Ze lichten het graag toe.

Ook Esdégé-Reigersdaal enthousiast over een nieuw ECD

Esdégé-Reigersdaal biedt met 3.000 medewerkers advies, behandeling, diagnose en woonruimte aan circa 3.600 mensen met een verstandelijke en lichamelijke beperking.


De zorgorganisatie is al jarenlang op zoek naar een ecd dat medewerkers ondersteunt in de verzorging en begeleiding van cliënten. Geen van de bestaande ecd’s voldeed destijds, waardoor werd besloten om er zelf een te laten ontwikkelen. “Je leest over ecd’s dat ze juist meer lastenverzwaring voor de zorgverleners veroorzaken”, stelt Miriam. “Dat wilden wij echt voorkomen. Daarom hebben we jaren geleden besloten om zelf een systeem te laten ontwikkelen. Wat dat betreft zijn we best een eigenwijze organisatie.” Na enig onderzoek bleek het zelf laten ontwikkelen en onderhouden van een ECD toch te complex. Toen kwamen ze ons op het spoor.


Lees het hele interview met bestuurder Miriam Traudes en projectleider Susanne Hauwert van Esdégé-Reigersdaal waarin ze hun keuze voor PUUR. toelichten.

Esdege reigersdaal
De route naar de keuze voor PUUR.

Lisette en Marga van Elver aan het woord

Lisette, procesregisseur, en Marga, groepsbegeleider, zitten in de projectgroep 'ECD' bij Elver. Zij ervaarden het zorgdossier voorheen altijd als een 'moetje'. Lisette: 'Ik wilde zo min mogelijk achter de computer zitten en gewoon bij de bewoners zijn. Ik had ook last van het dossier. Veel klikken, veel dingen dubbel invoeren en vooral ook veel invullen omdat het moet. Echt een moetje dus.' Toen Lisette aan de praat raakte met een verpleegkundige van een andere organisatie die enthousiast werd van hun ECD, dacht ze: dat willen wij ook: Blij worden van het dossier! En zo gingen ze aan de slag met de projectgroep en leidde dit tot een mooie, duurzame samenwerking met ons, Ecare.


Bekijk onderstaande video voor het hele verhaal.

Meld je aan voor een vrijblijvende digitale koffiedate.

Verder praten met Esdégé-Reigersdaal, Elver of met ons?

Vul onderstaand formulier in en we organiseren een digitaal koffiemoment voor jullie. Met natuurlijk iets lekkers erbij!

Velen gingen je voor
arrow-whitepaper
Koffiedate